DOLGU İŞLERİ

Yaptığımız projelerde, tümüyle hizmet vermek, "Anahtar Teslimi" ve "Müşterimize Sıfır Risk ve Uğraşı" prensibiyle hareket ederek hafriyat ve dolgu işleri dahil tüm işleri üstlenmekteyiz. Gerekli projelendirme ve hesaplamalardan sonra, arazi tesbiti, kazı yeri tesbiti, kazı işinin yapımı, fazla hafriyat malzemesinin harice sevkiyatı, imalat öncesi ve sonrası dolgu ve sıkıştırma işlerinin yapımını deneyimli ekiplerimizle "çevreye zarar vermeden" yapmaktayız. Hafriyat makinelerinin giremediği mekanlarda yaptığımız el ile kazı çalışmalarını, El İle Kazı İşleri alt başlığında görebilirsiniz.   

İnşaat işlerinde yapılan şeyler aslında doğaya uymaktır. Proje güzergahında kimi zaman kazı işleri, kimi zaman dolgu işleri, kimi zaman da sanat yapısı olarak adlandırdığımız  beton veya taş imalatlar yaparak güzergahın bir noktadan diğerine ulaşması için çalışılır.

Dolgu, güzergahın ayrılmaz bir parçasıdır. Dolgu yapma işlemi , baraj, yol, sulama kanalı , binaların temeli altında kalan saha dolgularında özel bir işlem ile oluşturulur.

Dolguya elverişli malzeme nedir? Dolguya elverişli malzeme , kil ihtiva eden, sıkıştırılabilir, sıkışma işlemine tabi tutulduğunda sıkışmış şeklini muhafaza eden, su geçirimsiz ve zamanla maruz kalacağa basınca karşılık  sıkışmış halini muhafaza eden malzemedir. Diğer bir deyiş ile, bir yol dolgusu yaptığımızda  üzerinden geçen trafik nedeniyle çöksün istenmez. Her dolguda kabul edilen çökme vardır. Bunu kabul edilebilir sınırda tutmak önemlidir. 
     
Yeter Kardeşler Yeter Kardeşler Yeter Kardeşler
     
     
Anasayfa Site Haritası  İletişim